1.10Nvirs NEW AK Sporto akin-31bcf499c2e7edd640599f3e4bb0b38e.jpg

Akiniai Jūsų mėgstamam sportui

Sėkmė sporte neretai priklauso nuo greitos reakcijos. Nesvarbu, ar Jūs užsiimate laisvalaikio sportu, žaidžiate profesionalų ar mėgėjų lygoje – sėkmę ir saugumą pirmiausia užtikrina raiškus matymas.

Vis dėlto dauguma žmonių prieš sportuodami akinius nusiima – ekspertų vertinimu, apie 40% visų, turinčiųjų regos sutrikimų, treniruojasi be akinių. Bet kuris profesionalas, mėgėjas ar sportuojantysis laisvalaikiu puikiai žino, kaip svarbu yra tinkamai pasirinkti sportinę aprangą. Akiniai sportui taip pat priklauso šiai kategorijai.

Garantuota kokybė iš „Fielmann"

23ndid-ak-treju-m-garantija_1607-67e899fedc571f96aa4c6666c7af2c70.jpg

Pirkdami „Fielmann" optikose būsite tikri, jog gaunate aukščiausią kokybę. „Fielmann" savo laboratorijose Vokietijoje tikrina visų savo parduodamų akinių, taip pat ir akinių sportui, pralaidumo savybes ir apsaugą nuo UV spindulių.

Apie „Fielmann" paslaugas ir garantijas

Saulės akiniai sportui?

Kalbėdami apie sportinius akinius dažniausiai galvojame apie saulės akinius, kurių dizainas pritaikytas sportui. Tačiau tai ne visai tiesa. Sportiniai akiniai gali būti parinkti individualiai Jums - pagal Jums reikalingą regos korekciją (dioptrijas), atitinkamai tamsinti arba netamsinti visai. Be to, specialūs sportui skirti akiniai apsaugo nuo akinimo, ultravioletinių spindulių, vėjo, chloro bei sūraus vandens.

Tinkama apsauga nuo saulės

40pdid-ak-uv-apsauga_4959-95080c0873e78d8f1d4fb64887e5f92e.png

Svarbiausi kriterijai įsigyjant sportinius saulės akinius yra ne tik optimali jų forma, bet ir apsauga nuo akinimo ir ultravioletinių spindulių, dulkių, teršalų, vėjo ir lietaus. Be to, jie turi būti aprūpinti patikima vėdinimo sistema, apsaugančia nuo akinių lęšių rasojimo.

Apie apsaugą nuo saulės

Ar gali vieni akiniai sportui tikti visoms sporto šakoms? Įprastai ne. Kaip skirtingoms sporto šakoms yra naudojamas skirtingas inventorius, taip ir akiniai sportui turi būti pagaminti atsižvelgiant į individualias sportininko reikmes - tai garantuos apsaugą, aiškų matymą ir gali prisidėti prie geresnių pasiekimų sporte.


Salėse ir kitose vidaus patalpose sportuojančių sportininkų akiniai įprastai būna netamsinti. Šie akiniai privalo būti atsparūs smūgiams, turėti tvirtus lęšius, nosies ir šonines apsaugas bei užtikrinti gerą matymą. Be to, būtinas galvos raištis, kuris patikimai fiksuoja sportinius akinius ir suteikia stabilumo.

fielmann-918x585-zema-kaina-lt_3772-28a672554526c5fc8be4cc35223b9213.PNG

Pirkdami „Fielmann" optikose būsite tikri, jog gaunate palankiausią kainą. Jei per šešias savaites tokius pačius akinius kitoje optikoje rasite pigiau, nei pirkote optikoje „Fielmann“, galėsite atsiimti kainų skirtumą.

Apie „Fielmann" paslaugas ir garantijas

Geri sportiniai akiniai yra saugūs

Kokybiški sportiniai akiniai gaminami iš plastiko. Jie yra tvirti, nedūžta ir nesuskyla. Dažniausiai sportui naudojami akiniai su išlenktais akinių lęšiais – jie apsaugo akis nuo akinimo, ultravioletinių spindulių, vėjo, dulkių, teršalų ir lietaus.

Nosies atramos ir kojelių galai turi būti minkšti, nesukelti nemalonaus spaudimo, bet kartu užtikrinti patikimą akinių prigludimą. Akiniai neturi nuslysti, jei galva judinama greitai. Šiuolaikiniai sportiniai akiniai užtikrina patikimą oro cirkuliaciją ir neleidžia akinių lęšiams aprasoti. Kuo glaudžiau ir tvirčiau akiniai priglunda prie veido, tuo efektyviau turi veikti jų vėdinimo sistema.

Apsaugokite akis nuo saulės

Aukštai kalnuose ir prie vandens fiksuojamas didžiausias saulės spindulių intensyvumas, taip pat ir didžiausias ultravioletinių spindulių poveikis. Kuo aukščiau kalnuose, tuo didesnė saulės spinduliuotė – kas kiekvieną 1000 metrų aukštyn spinduliuotė stiprėja apie 20 procentų. Atspindžiai dar labiau sustiprina poveikį, pavyzdžiui, sniegas atspindi iki 95% šviesos. Jei akys nėra tinkamai apsaugotos kokybiškais saulės akiniais, aukšto intensyvumo ultravioletinė spinduliuotė gali sukelti akių junginės ir ragenos uždegimus.

Tad svarbiausias kriterijus įsigyjant saulės akinius – apsauga nuo ultravioletinių spindulių.

Apie apsaugą nuo saulės

Pasitikėkite CE žymėjimu!

CE ženklus rasite ant visų „Fielmann" optikose parduodamų saulės akinių kojelių vidinės pusės. Tai Jums garantuos, kad saulės akiniai atitinka EB direktyvos 89/686 EEB reikalavimus ir užtikrina patikimą apsaugą nuo ultravioletinių spindulių.

Specialūs akinių lęšiai sportui

Saulės akiniai su specialiais lęšiais suteikia daugiau galimybių – konkrečiai sporto šakai pritaikyti akinių lęšiai užtikrina maksimalų periferinį matymą, sustiprina kontrastus, išlygina šviesos svyravimus ir natūraliau perteikia spalvas.

Pavyzdžiui, geltono arba oranžinio atspalvio akinių lęšiai sustiprina kontrastą ir padeda dviratininkams greičiau atpažinti kelio dangos nelygumus esant apniukusiam orui. Golfo žaidėjai su specialiais sportiniais saulės akiniais lengviau atpažįsta žalumos nuolydžius. Žiemos lauko sporto šakoms rekomenduojami specialūs akiniai, sustiprinantys kontrastą baltoje aplinkoje ir blokuojantys atspindžius.

 

Keičiami lęšiai sportui

„Fielmann" salonuose galime pasiūlyti saulės akinių sportui su modernia, keičiamų akinių lęšių sistema. Vienas akinių modelis turi keletą tamsinimo variantų, pavyzdžiui, skaidrius, pilkus ir oranžinius lęšius. Lęšius tokiuose akiniuose galima pakeisti pagal tuo metu esančias apšvietimo sąlygas, o šių lęšių keitimas yra greitas.

Patogu: sportiniai korekciniai akiniai

Turintiems regos sutrikimų ir sportuojantiems galime pasiūlyti įvairias galimybes: tiesioginį lęšių įdėjimą pagal dioptrijas, vidinius dėklus pagal Jums reikalingas dioptrijas arba kontaktinius lęšius.

Apie korekcinius saulės akinius

Akinių lęšių įdėjimas

Nauji gamybos metodai leidžia įmontuoti akinių lęšius su Jums reikalinga korekcija net ir į išgaubtus sportinių akinių rėmelius. Tokiu atveju originalūs sportinių akinių lęšiai keičiami korekciniais lęšiais. Individualiai pritaikyti akinių lęšiai akiniams suteiks didesnį komfortą ir užtikrins geresnę matymo kokybę.

Vidiniai įdėklai

Kai kurie akinių gamintojai sportuojant siūlo naudoti vidinius įdėklus. Juose yra įmontuojami atitinkami lęšiai pagal Jums reikalingą korekciją. Privalumas yra tas, kad šiuo atveju galite pasirinkti įdėklus, turinčius aukštas dioptrijų reikšmes. Be to, keičiant tik įdėklą, o ne visą lęšį, galima suderinti įvairias lęšių kombinacijas ir pritaikyti savo akinius kelioms sporto šakoms.

Daugiau informacijos teiraukitės „Fielmann" optikose.

Kontaktiniai lęšiai

Dar viena alternatyva – įsigyti įprastus akinius sportui ir juos naudoti kartu su kontaktiniais lęšiais.

Apie kontaktinius lęšius

„Fielmann" kelia aukštus kokybės standartus ir bendradarbiauja su geriausiais saulės akinių ir akinių lęšių sportui gamintojais.

Mūsų optikos specialistai padės Jums pasirinkti tinkamus sportinius akinius. Be to, „Fielmann" suteikia žemos kainos garantiją taip pat ir akiniams sportui – jei per šešias savaites tokius pačius akinius kitoje optikoje rasite pigiau, nei pirkote optikoje „Fielmann", galėsite atsiimti kainų skirtumą.

Patarimai įsigyjantiems sportinius akinius

Svarbiausi kriterijai perkant gerus sportinius akinius:
- optimali, prie veido tinkanti forma,
- apsauga nuo ultravioletinių spindulių,
- blyksnių slopinimas,
- apsauga nuo dulkių, teršalų, vėjo ir lietaus,
- patikima vėdinimo sistema, užtikrinanti reikiamą oro cirkuliaciją ir blokuojanti akinių lęšių rasojimą.
 
Rinkitės sportinius akinius iš plastiko – tvirti plastiko rėmeliai ir lęšiai padės išvengti sužalojimų griuvimo atveju. Bet kokios metalinės dalys, pavyzdžiui, lankstai, turi būti padengtos minkštu plastiku.

Patarimas. Išbandykite, ar Jūsų pasirinkti akiniai sportui yra patogūs: akinių kojelės iš lankstaus plastiko arba elastinga juosta turi patikimai išlaikyti akinius prigludusius prie veido ir nespausti. Daugelyje modelių yra dalis, apsauganti akis nuo prakaito.
90ndid-ak-plaukimo-akiniai_6072-a4197de6885fddf193fef1495cb84e59.jpg

Plaukimo akiniai: Fielmann.

Plaukimas yra, ko gero, vienas sveikiausių užsiėmimų gerai fizinei formai palaikyti: jis gerina kraujotaką, treniruoja ir atpalaiduoja visas raumenų grupes. Nesvarbu, ar mėgstate sportuoti baseine, ar ramiai plaukioti ežere, gerą matymą Jums užtikrins tinkami plaukimo akiniai.

Tinkami plaukimo akiniai suteikia apsaugą vandenyje, o jį sudaro ne tik H₂O molekulė. Uždaruose plaukimo baseinuose akis dirgina chloras, jūroje – druska, upėse ir ežeruose gali būti daug įvairių bakterijų ir nešvarumų.

Atkreipkite dėmesį – net ir be silikono ar guminės juostos, plaukimo akiniai ant veido turi išsilaikyti keletą sekundžių. Priešingu atveju jie bus nepakankamai sandarūs ir vandenyje.

Korekciniai plaukimo akiniai

Nešiojantiesiems akinius maudymosi malonumai kartais apkarsta, kadangi be akinių jie aplinką mato miglotai. Trumparegiams maudynės jūroje arba uždarame baseine gali sukelti pavojų – be akinių jie negali aiškiai matyti kranto arba baseino krašto.


Optimalų matomumą po vandeniu ir virš jo užtikrina individualios korekcijos plaukimo akiniai. Geriausio sprendimo teiraukitės „Fielmann" optikos specialistų.

„Fielmann" optikas rasite čia

MADA, KOKYBĖ IR TEISINGA KAINA

Žemos kainos garantija

Pirkdami „Fielmann" optikose būkite tikri, jog gaunate palankiausią kainą. Jei per šešias savaites tokius pačius akinius kitoje optikoje rasite pigiau, nei pirkote optikoje „Fielmann“, galėsite atsiimti kainų skirtumą.

Nemokamas regos ištyrimas

Mūsų kompetentingi optometrininkai modernios įrangos pagalba atliks regos patikrą, kurios metu ištirs Jūsų regos būklę. Jei nešiojate akinius ar kontaktinius lęšius, patikrins, ar jie atitinka Jūsų poreikius. 

Nemokama akinių priežiūra

Mūsų specialistai nemokamai išvalys Jūsų akinius ultragarso vonelėje, sutvarkys deformuotus rėmelius, priverš varžtelius, įdės naujas noseles.

Registruokis patikrai