akiniai-2021-16-8405fd02d84ecff606a5c231eff9ea4e.jpg

Apsaugokite akis nuo žalingų saulės spindulių

Saulė žmonių gyvenime visuomet užėmė didelę reikšmę – senovės egiptiečiai saulę vadino „Ra“, graikai ir romėnai garbino ją kaip „Helios“. Saulė – visos žemei reikalingos energijos tiekėjas, nuo jos priklauso gyvybė.

Deja, saulė turi ir savo tamsiąją pusę – saulės spinduliai, ypač ultravioletiniai, gali būti kenksmingi žmogui. Per ilgas buvimas saulėje gali pakenkti jungiamiesiems audiniams, sukelti odos išsausėjimą ir pigmentines dėmes.

Nukenčia ne tik oda, bet ir akys. Neapsaugojus nuo saulės, akis gali skaudėti, jos išsausėja arba ima ašaroti. Ilgas ir intensyvus spindulių povekis gali sukelti akies junginės ir ragenos uždegimus. Blogiausiu atveju gali kilti ilgalaikiai akies sužalojimai.

Kokybiški saulės akiniai sumažina šviesos pateikimą į akis ir garantuoja apsaugą nuo žalingų ultravioletinių spindulių patekimo į Jūsų akis.

UV spindulių poveikis be saulės akinių

40pdid-ak-uv-apsauga_5243-69e2044c5e8c16949de8a360443b7c9b.png 40pdid-ak-uv-apsauga-su-akiniais_3507-95539762ee92dac2fb208306f7a9caad.png

 

UV-C saulės spindulių beveik nepraleidžia atmosferos ozono sluoksnis, tačiau žalingi ultravioletiniai UV-B- ir UV-A spinduliai pasiekia žmogaus akis. Saulės akiniai sumažina šviesos pateikimą į akis ir garantuoja apsaugą nuo žalingų ultravioletinių spindulių patekimo į Jūsų akis. Visi „Fielmann" parduodami saulės akiniai garantuoja apsaugą nuo akinimo ir žalingų UV-B bei UV-A spindulių.

Apsauga nuo UV spindulių privaloma!

akiniai-2021-17_3004-6a4105bc7e0ad203b93ecd516f7d1e4b.jpg

Ar žinojote, kad net pavėsyje į akis gali patekti iki 90% saulės spindulių. Atspindžiai nuo vandens paviršiaus, smėlio arba nuo balto popieriaus skaitant prieš saulę gali net iki 70% padidinti neigiamą poveikį akims. Net ir apsiniaukęs dangus neapsaugo nuo spindulių intensyvumo. 

Ypač intensyvūs ir žalingi saulės spinduliai yra aukštuose kalnuose ir jūros pakrantėse – sniegas ir vandens paviršius daug kartų sustiprina saulės šviesą. Saulėtomis dienomis pietų regionuose net ir pavėsyje būtina užsidėti saulės akinius.

Įsigyjant saulės akinius būtina atkreipti dėmesį į  tinkamą filtro kategoriją. Filtro kategorija apibrėžia akinių lęšių tamsinimo intensyvumą ir saulės šviesos pralaidumą. Kelionėms į pietus rekomenduojame specialius saulės akinius su padidinta UV-400 apsauga. Daugiau informacijos Jums suteiks mūsų optikos specialistai artimiausioje „Fielmann" optikoje

Apie saulės akinių apsaugos filtrus

Vien tik tamsūs akinių lęšiai nereiškia apsaugos nuo UV spindulių

akiniai-2021-25_8082-717a0e164da948aff01a985a60b4ead2.jpg

Akinių lęšių spalva neturi nieko bendro su apsauga nuo UV spindulių. Spalvos tamsumas apibūdina tik apsaugą nuo akinimo, o nuo UV apsaugo specialūs filtrai. Tamsinti saulės akiniai be UV filtro gali pakenkti – užsidėjus tokius akinius vyzdys išsiplečia priimdamas daugiau šviesos, tačiau be UV filtro šviesa yra kenksminga. Pirkdami saulės akinius „Fielmann" optikose Jūs būsite tikri, jog akys bus apsaugotos – saulės akiniai turės CE ženklus ir apsaugos nuo kenksmingų spindulių.

Apie saulės akinių filtrus

Pageidaujate saulės akinių ir korekcinių akinių – abiejų viename? „Fielmann" optikose Jums pasiūlysime įvairias galimybes – tiek įprastus korekcinius saulės akinius, tiek akinius su tamsėjančiais (fotochrominiais) akinių lęšiais. Šie lęšiai patalpoje yra visiškai skaidrūs, apniukusią dieną šiek tiek patamsėja, o saulėje tampa saulės akiniais.

Apie tamsėjančius saulės akinius

Saulės akiniai su poliarizaciniais lęšiais

137ndid-sun-poliarizuoti-sun-lesiai_9298-cdf16e68762588598fcd1d65873f9303.png
Poliarizaciniai saulės akinių lęšiai turi specialius filtrus, iki minimumo sumažinančius atspindžius ir akinimą, todėl suteikia galimybę matyti kontrastingą, aiškių spalvų vaizdą. Jei esate vandens ir žiemos sporto atstovas, žvejas ar daug laiko praleidžiante prie automobilio vairo, tokie saulės akiniai bus labai naudingi. Poliarizaciniai lęšiai taip pat vertinami žmonių, kurių akys labai jautrios šviesai.
 

Vieneri akiniai vietoje 2-jų

modernus-sprendimas-lt_7621-91da12b9ca0ba80026a862f276cbdd4e.png

Vienas iš geriausių sprendimų – vieneri akiniai su tamsėjančiais, „fotochrominiais" akinių lęšiais. Šie lęšiai būnant lauke yra tamsūs, o patalpoje – skaidrūs. Naujos technologijos leidžia suderinti veidrodinį ir tamsėjantį lęšius, akiniai greitai tamsėja bei šviesėja. Be to, galima rinktis iš keleto lęšių spalvų, tad „fotochromas" su trenksmu grįžta į madą – šie akiniai tapo mėgstami ir jaunų žmonių. >>>

 

MADA, KOKYBĖ IR TEISINGA KAINA

Žemos kainos garantija

Pirkdami „Fielmann" optikose būkite tikri, jog gaunate palankiausią kainą. Jei per šešias savaites tokius pačius akinius kitoje optikoje rasite pigiau, nei pirkote optikoje „Fielmann“, galėsite atsiimti kainų skirtumą.

Nemokamas regos ištyrimas

Mūsų kompetentingi optometrininkai modernios įrangos pagalba atliks regos patikrą, kurios metu ištirs Jūsų regos būklę. Jei nešiojate akinius ar kontaktinius lęšius, patikrins, ar jie atitinka Jūsų poreikius. 

Nemokama akinių priežiūra

Mūsų specialistai nemokamai išvalys Jūsų akinius ultragarso vonelėje, sutvarkys deformuotus rėmelius, priverš varžtelius, įdės naujas noseles.

Registruokis patikrai