prieziurostaisykles-titulinis-b4a75fb523a72a38df8a2017605bede3.jpg

Tinkama kontaktinių lęšių priežiūra: žingsnis po žingsnio švariau

Dauguma kontaktinių lęšių turi būti tinkamai prižiūrimi. Valymui ir dezinfekcijai dažniausiai naudojamos įvairios kontaktinių lęšių priežiūros priemonės.

Jūsų kontaktinių lęšių priežiūros priemonių rinkinys turi būti pritaikytas Jūsų kontaktiniams lęšiams, individualiems poreikiams bei galimoms alergijoms. Pasitarkite su „Fielmann" specialistais dėl priežiūros priemonių pasirinkimo ir jų naudojimo.
 

Kodėl kontaktinių lęšių priežiūra yra labai svarbi?

Nešiojant kontaktinius lęšius, ant jų paviršiaus nusėda labai smulkūs nešvarumai ir dulkės. Rūpestingos kontaktinių lęšių priežiūros metu įvairūs nešvarumai reguliariai pašalinami ir taip apsaugoma nuo galimo neigiamo poveikio Jūsų akių sveikatai.

Pagrindiniai patarimai kontaktinių lęšių priežiūrai:

·Kontaktiniai lęšiai ir jų dėklas negali liestis su vandentiekio vandeniu;
·Prieš liesdami kontaktinius lęšius, kruopščiai nusiplaukite ir nusausinkite rankas;
·Perskaitykite naudojimo instrukcijas;
·Nemaišykite tarpusavyje skirtingų priežiūros priemonių;
·Vieną tirpalo dozę naudokite tik vieną kartą;
·Reguliariai atnaujinkite kontaktinių lęšių dėklus;
·Kiekvieną kartą prieš įsidėdami kontaktinius lęšius, juos išskalaukite priežiūros tirpalu (jei naudojate daugiafunkcius tirpalus);
·Atkreipkite dėmesį į priežiūros priemonių galiojimo terminus, pasibaigus galiojimo laikui daugiau nenaudokite.

Kontaktiniai lęšiai negali turėti sąlyčio su vandentiekio vandeniu!

Geriamo vandens kokybė Lietuvoje yra gera ir gerti jis tinkamas. Tačiau vandentiekio vanduo akims netinka: sunkieji metalai iš namo vamzdžių, nešvarumai ir bakterijos, plintančios vandentiekio vamzdynuose, pablogina iš čiaupo ištekančio vandens kokybę. Tad su vandentiekio vandeniu neturi liestis ne tik patys kontaktiniai lęšiai, bet ir kontaktinių lęšių dėklas, jį galima skalauti tik kontaktinių lęšių priežiūros priemonėmis.

Plaukite rankas!

Ne tik teršalai ir dulkių dalelės, bet ir virusai, bakterijos ir kiti ligų sukėlėjai gyvena įvairioje aplinkoje: jų yra ant banknotų, kompiuterio klaviatūros, telefono, jie persikelia ant Jūsų rankų perbraukus ranka katę ar šunį arba atveriant namų duris. Prieš paimdami į rankas kontaktinius lęšius, privalote kruopščiai plauti rankas. Muilas turi būti neriebus (neminkštinantis odos).

Ore taip pat yra teršalų!

Mūsų oras nėra švarus: automobilių išmetamosios dujos, smulkios dulkės ir teršalų dalelės patenka į mūsų akis ir ant kontaktinių lęšių. Tad po kurio laiko ant kontaktinių lęšių nusėda smulkios dalelės, kurias galima pašalinti tik rūpestingai valant. Absoliuti švara užtikrina gerą matymą ir saugumą nešiojant kontaktinius lęšius.

Kosmetikos naudojimas

Kontaktinių lęšių priežiūros metu turi būti švarios ne tik rankos, bet ir akys. Kosmetikos, blakstienų tušo, akių kontūro pieštuko ir kremo pėdsakai ant kontaktinių lęšių gali sukurti riebalinę plėvelę. Dėl šios priežasties prieš naudojant kosmetiką visada įsidėkite lęšius, o prieš kosmetikos valymą juos išsiimkite!

Trys „auksinės" kontaktinių lęšių priežiūros taisyklės

174pmaz-kl-prieziuros-auksine-taisykle_1820-7857d5576d1a54cb9608c11a34863ebb.png

Kontaktinių lęšių priežiūros priemonių pasirinkimas

Savo kontaktiniams lęšiams naudokite tik specialistų rekomenduojamas priežiūros priemones. Niekada netaupykite higienos sąskaita – švara užtikrina saugų kontaktinių lęšių nešiojimą. Po kiekvieno panaudojimo dėklas ir kitos pagalbinės priemonės turi būti dezinfekuojamos. Kontaktinių lęšių dėklas turi būti reguliariai keičiamas. Prieš naudojant pirmiausia perskaitykite produkto aprašymą ir jo vartojimo instrukciją, kilus neaiškumams konsultuokitės su „Fielmann" specialistais.

„Fielmann" optikas rasite čia

Kontaktinių lęšių priežiūros žingsniai

csm_weiche_kontaktlinsen_pflege_586d4056c6-1-lt_6438-563ff9ccbba67023a1f4e11718642bc2.PNG
1. Žingsnis: paviršių valymas
Įvairios nuosėdos, riebalai ir kiti nešvarumai yra valomi padėjus kontaktinius lęšius ant delno, įpylus kelis lašus tirpalo ir piršto galo pagalvele sukant lęšyje ratus.
 
2. Žingsnis: skalavimas
DĖMESIO: skalavimui jokiu būdu negalima naudoti vandentiekio vandens! Daugiafunkciai tirpalai atlieka ir skalavimo funkciją.
 
3. Žingsnis: dezinfekcija
Kontaktinius lęšius būtina rūpestingai dezinfekuoti. Daugiafunckiai ir peroksido tirpalai atlieka ir dezinfekcijos funkciją. Kontaktiniai lęšiai turi būti laikomi tirpale nurodytą laiką, taip užtikrinant bakterijų sunaikinimą.
Naudojant daugiafunkcius ir peroksido tirpalus reikia atkreipti dėmesį į pakuotės instrukcijoje pateiktus reikalavimus ir Jums kontaktinius lęšius parinkusio akių gydytojo arba optometrijos specialisto nurodymus.
 
4. Žingsnis: neutralizavimas
Dėmesio! Peroksido tirpalus privaloma neutralizuoti prieš įsidedant kontaktinius lęšius į akis. Peroksido tirpale esančio vandenilio peroksido patekimas į akis gali būti skausmingas. Neutralizavimo procesas gali trukti iki 6 valandų. Būtinai perskaitykite ir laikykitės instrukcijoje užrašytų ir optikos specialisto pateiktų nurodymų.
 

Papildomas akių drėkinimas

Papildomo drėkinimo tirpalai, dar vadinami dirbtinėmis ašaromis, parduodami mažais buteliukais ir ampulėmis. Šie tirpalai tinka nešiojantiems kontaktinius lęšius. Norėdami reguliariai naudoti šias priemones, turite pasikonsultuoti su akių gydytoju arba optometrijos specialistu.

Apie dirbtines ašaras

MADA, KOKYBĖ IR TEISINGA KAINA

Žemos kainos garantija

Pirkdami „Fielmann" optikose būkite tikri, jog gaunate palankiausią kainą. Jei per šešias savaites tokius pačius akinius kitoje optikoje rasite pigiau, nei pirkote optikoje „Fielmann“, galėsite atsiimti kainų skirtumą.

Nemokamas regos ištyrimas

Mūsų kompetentingi optometrininkai modernios įrangos pagalba atliks regos patikrą, kurios metu ištirs Jūsų regos būklę. Jei nešiojate akinius ar kontaktinius lęšius, patikrins, ar jie atitinka Jūsų poreikius. 

Nemokama akinių priežiūra

Mūsų specialistai nemokamai išvalys Jūsų akinius ultragarso vonelėje, sutvarkys deformuotus rėmelius, priverš varžtelius, įdės naujas noseles.

Registruokis patikrai