Daugumai žmonių, kurie iki tol gerai matė be jokių akinių, pirmieji regos sutrikimo požymiai pasireiškia tarp 40 ir 45 metų amžiaus, tuomet ir prireikia pirmųjų akinių skaitymui. Tinkami akiniai skaitymu būtini skaitymo komfortui, kadangi senstant mažėja akies lęšiuko elastingumas ir silpnėja akių prisitaikymas prie skirtingo atstumo (akomodacija). Mažėjant akies prisitaikymui, prireikia didesnių pastangų raidžių atpažinimui.
Senatvinė toliaregystė – specialistų vadinama presbiopija – labai apsunkina skaitymą be akinių, o vėliau padaro jį neįmanomą. Regos sutrikimas vystosi pamažu ir gali tapti pastebimas jau nuo 35 metų amžiaus. Vis dėlto dauguma žmonių pirmųjų skaitymo akinių, kurių vertė yra apie +1.0 dioptrija, prireikia tarp 45 ir 50 metų amžiaus. Tarp 50 ir 60 metų amžiaus akies akomodacija silpnėja toliau ir tuomet skaitymui jau reikalingi akiniai, kurių vertė paprastai viršija +2.0 dioptrijas.
Tačiau nėra ko jaudintis – senatvinė toliaregystė natūralus procesas, pasireiškiantis visiems žmonėms. Senstant mūsų akims vis sunkiau prisitaikyti prie skirtingo nuotolio. Dėl to akys jau nebegali aiškiai įžiūrėti arti esančių objektų, raidės ir skaičiai susilieja, tampa neaiškūs. Laikraščių, žėmelapių, autobusų tvarkaraščių arba knygos skaitymas tampa vis sunkesniu – rankos staiga tampa tarsi „per trumpos“.