akiniai-2021-12-1659e3f462efeb8a065d7612ffd03a6d.jpg

Akiniai skaitymui: Fielmann.

Skaitymo malonumui pajusti reikia: patogaus krėslo, puodelio arbatos ir geros knygos. Tačiau jei vis toliau tiesiate rankas, kad įžiūrėtumėte tekstą, jei Jums reikia daugiau šviesos arba skaitytami juntate galvos skausmus, tuomet trūksta svarbiausio – akinių skaitymui!

Daugumai žmonių, kurie iki tol gerai matė be jokių akinių, pirmieji regos sutrikimo požymiai pasireiškia tarp 40 ir 45 metų amžiaus, tuomet ir prireikia pirmųjų akinių skaitymui. Tinkami akiniai skaitymu būtini skaitymo komfortui, kadangi senstant mažėja akies lęšiuko elastingumas ir silpnėja akių prisitaikymas prie skirtingo atstumo (akomodacija). Mažėjant akies prisitaikymui, prireikia didesnių pastangų raidžių atpažinimui.

Senatvinė toliaregystė – specialistų vadinama presbiopija – labai apsunkina skaitymą be akinių, o vėliau padaro jį neįmanomą. Regos sutrikimas vystosi pamažu ir gali tapti pastebimas jau nuo 35 metų amžiaus. Vis dėlto dauguma žmonių pirmųjų skaitymo akinių, kurių vertė yra apie +1.0 dioptrija, prireikia tarp 45 ir 50 metų amžiaus. Tarp 50 ir 60 metų amžiaus akies akomodacija silpnėja toliau ir tuomet skaitymui jau reikalingi akiniai, kurių vertė paprastai viršija +2.0 dioptrijas.

Tačiau nėra ko jaudintis – senatvinė toliaregystė natūralus procesas, pasireiškiantis visiems žmonėms. Senstant mūsų akims vis sunkiau prisitaikyti prie skirtingo nuotolio. Dėl to akys jau nebegali aiškiai įžiūrėti arti esančių objektų, raidės ir skaičiai susilieja, tampa neaiškūs. Laikraščių, žėmelapių, autobusų tvarkaraščių arba knygos skaitymas tampa vis sunkesniu – rankos staiga tampa tarsi „per trumpos“.

Senatvinė toliaregystė be skaitymo akinių

51pdid2-ak-presbiopija-be-akiniu_1755-33425cf65a917b8de445d5994c4702ae.png 51pdid1-ak-presbiopija-su-akiniais_4850-c68a1633d20e877a0359497e41da5e3c.png

Pastebėję pirmuosius toliaregystės požymius, kreipkitės į gydytoją oftalmologą poliklinikoje arba optometrijos specialistą optikoje. Regos ištyrimą ir akinius skaitymui „Fielmann" optikose parinksime nemokamai. Senatvinė toliaregystė, kaip ir trumparegystė – tai regos sutrikimai, o ne ligos.

Svarbu! Akių ligas: glaukomą, kataraktą, tinklainės defektus ir kitas akių ligas gali nustatyti tik gydytojai oftalmologai sveikatos priežiūros įstaigose. „Fielmann" optikose akių ligų tyrimai nėra atliekami.

Apie regos ištyrimą

„Fielmann" optikose specialistai Jums asmeniškai pritaikys skaitymo akinius pagal Jūsų individialius regos porekius. Jums ne tik bus nustatyta reikalingų akinių geba, bet ir išmatuotas atstumas tarp akių vyzdžių centrų ir kiti būtini parametrai.

Centravimo svarba

52ndid-ak-centravimas-new_9886-ebc8c0bf8d114855e4eb9eb8d7006280.jpg

Pritaikant akinius Jūsų poreikiams būtina atlikti optometrinius matavimus: nustatyti tikslų atstumą tarp akių vyzdžių centrų, išmatuoti lęšio centravimą, nustatyti atstumą nuo lęšio iki ragenos viršūnės, rėmelio lenktumo kampą ir t.t.). Šių matavimų pagrindu akiniai bus pagaminti  individualiai Jums ir užtikrins aukščiausią regos kokybę. Tik keleto milimetrų netikslumas gali sukelti šalutinį poveikį: nuovargį, savijautos pablogėjimą arba galvos skausmus.

Apie akinių kelią

Jums pritaikyti akiniai skaitymui

Privalote žinoti: su akiniais skaitymui galite aiškiai matyti tik iš arti. Pažvelgus su jais į tolį pamatysite neryškius objektus.
Pavyzdžiui, restorane su skaitymo akiniais Jūs sugebėsite perskaityti valgiaraštį, tačiau, jei Jums reikalingi akiniai į tolį, su skaitymo akiniais negalėsite atpažinti svečių prie kaimyninio stalo. Viena iš išeičių – nuolat keisti akinius, tačiau tai nėra patogu.

Patogi alternatyva yra daugiafunkciai akiniai, su kuriais galėsite matyti įvairiu atstumu. Savo išvaizda daugiafunkciai akiniai nesiskiria nuo įprastų vienžidinių akinių t.y. skirtų matymui tik iš arti, arba tik iš toli.

Apie daugiafunkcius akinius

fielmann-918x585-spa-lt_9144-f21b6046376f86814d5d57d75f5e8e67.PNG

Ar žinojote, kad akiniai mėgsta būti maudomi? Bet kada užsukite į „Fielmann" akinių SPA procedūrai – kruopščiai išplausime juos ultragarso vonelėje.

Apie SPA Jūsų akiniams

Paruošti akiniai skaitymui, parduodami vaistinėje, turguje ar maisto prekių parduotuvėje neprilygs Jums individualiai pritaikytiems skaitymo akiniams

Paruošti, vaistinėje ar turguje parduodami standartiniai akiniai skaitymui remiasi standartiniais atstumais tarp vyzdžių centrų ir standartiniais lęšių aukščiais. Tačiau kiekvienas veidas juk skirtingas. Nors Jūsų individualiu atveju šie parametrai gali nedaug nukrypti nuo standarto, tačiau tokie akiniai neatitiks Jūsų regos poreikių – nesuteiks maksimalaus ryškumo arba gali sukelti šalutinį poveikį – svaigulį ir galvos skausmus.

Paruošti skaitymo akiniai gali būti naudojami tik kaip „pakaitiniai” akiniai, laikinai pakeičiantys individualiai pritaikytus skaitymo akinius. Tuo atveju, kai Jums ypač greitai reikalinga regos iš arti pagalba, kiekvienoje „Fielmann" optikoje rasite populiariausių paruoštų skaitymo akinių pasirinkimą.

„Fielmann" optikas rasite čia

54ndid-ak-patarimai_3709-a25e0b5828b5abe92ef7a165f9679f9e.jpg

 

Be to, paruošti skaitymo akiniai bus netinkami, jei Jūsų ragena yra netolygios formos (turite astigmatizmą). Tokiu atveju su paruoštais akiniais negalėsite taip laisvai ir ryškiai matyti kaip su individualiai pritaikytais skaitymo akiniais. Šiuo metu klientai gali rinktis ir šiuolaikišką alternatyvą – daugiafunkcius akinius. Tokių akinių lęšiai turi zonas, skirtas žiūrėjimui įvairiais atstumais: iš toli, iš arti ir tarpiniu atstumu, tad tokie akiniai vadinami daugiafunkciais.

Apie daugiafunkcius akinius

Plonesni akinių lęšiai

Šiandien beveik visų akinių lęšių gamybai yra naudojamas ne stiklas, o plastikas, kuris ne tik geriau valosi ir yra lengvesnis, bet ir suteikia galimybę pagaminti plonesnius lęšius. Tuomet net ir esant didelio „stiprumo” lęšiams, jie bus pagaminti plonesni ir atrodys estetiškai. Teiraukitės artimiausiame „Fielmann" salone.

Regos patikra ir konsultacija

regos-patikra-lt_2065-857dbdc52b32bed10500ea49aed9aed4.png

Kompetentingi optometrininkai modernios įrangos pagalba per 20 minučių atliks regos patikrą, kurios metu ištirs paciento regos būklę, t.y. nustatys regos aštrumą, išmatuos akomodacijos amplitudę ir rezervus, įvertins binokulinio ir stereomatymo kokybę. Taip pat atliks biomikroskopinį tyrimą, įvertins priekinių akies struktūrų būklę, pakonsultuos skaitmeninės ir bendros regos higienos klausimais.

Regos patikra

MADA, KOKYBĖ IR TEISINGA KAINA

Žemos kainos garantija

Pirkdami „Fielmann" optikose būkite tikri, jog gaunate palankiausią kainą. Jei per šešias savaites tokius pačius akinius kitoje optikoje rasite pigiau, nei pirkote optikoje „Fielmann“, galėsite atsiimti kainų skirtumą.

Nemokamas regos ištyrimas

Mūsų kompetentingi optometrininkai modernios įrangos pagalba atliks regos patikrą, kurios metu ištirs Jūsų regos būklę. Jei nešiojate akinius ar kontaktinius lęšius, patikrins, ar jie atitinka Jūsų poreikius. 

Nemokama akinių priežiūra

Mūsų specialistai nemokamai išvalys Jūsų akinius ultragarso vonelėje, sutvarkys deformuotus rėmelius, priverš varžtelius, įdės naujas noseles.

Registruokis patikrai