54Ndid AK Patarimai-53daa46e7a60bb37b8164d3019e646a4.jpg

Tai kas svarbiausia perkant akinius

Akiniai – tai individualiai žmogui pritaikytas produktas ir daugybės optikos specialistų darbas. Kelias iki Jūsų nešiojamų akinių prasideda nuo regos patikrinimo ir baigiasi pagamintų akinių pritaikymu Jūsų veidui. Čia yra nemažai svarbių dalykų, į kuriuos norime atkreipti Jūsų dėmesį.

Nėra vienodų žmonių ir vienodos veido formos: ji gali būti apvali, kampuota, ovali, plati arba siaura. Ir nosys: graikų-romėnų, plačios arba riestos, mažytės, storos arba plonos, ilgos arba trumpos. Iš savo patirties žinome – ne ant kiekvienos nosies galima uždėti tuos pačius akinius.

Ir akys – dažnai kairė ir dešinė akys būna ne viename aukštyje. Jei užsisakysite akinius nesimatavę, tuomet stipriai pasikliausite sėkme. Veidui nepritaikyti akiniai ne tik gali atrodyti neestetiškai, bet ir slysti nuo nosies arba spausti už ausų.

Tinkamai nepritaikius akinių lęšių prie rėmelių, keliais milimetrais suklydus centruojant akinių lęšius, galite sulaukti nemalonių pojučių – jausti nuovargį ir galvos skausmus.

Kviečiame keliauti kartu per akinių užsakymo ir gamybos procesą. Norime parodyti, kad Jūsų įsigyti akiniai – tai itin kruopštus daugybės specialistų darbo rezultatas. Atsiimdami akinius Jūs gaunate individualiai pagal Jūsų poreikius pritaikytą produktą.

Centravimo svarba

52ndid-ak-centravimas-new_8754-1c85fab72180e140cc00d6185b6014c7.jpg
Pritaikant akinius Jūsų poreikiams būtina atlikti optometrinius matavimus: nustatyti tikslų atstumą tarp akių vyzdžių centrų, aukštį nuo lęšio centro iki lęšio apačios, atlikti horizontalų ir vertikalų lęšio centravimą, nustatyti atstumą nuo lęšio iki ragenos viršūnės, rėmelio lenktumo kampą ir t.t. Šių matavimų pagrindu akiniai bus pagaminti  individualiai Jums ir užtikrins aukščiausią matymo kokybę. Tik keleto milimetrų netikslumas gali sukelti šalutinį poveikį: nuovargį, savijautos pablogėjimą arba galvos skausmus.

10 žingsnių link akinių

Akiniai yra kokybiško ir tikslaus darbo rezultatas. Norime pabrėžti – prieš parenkant akinių rėmelių formą, spalvą ir medžiagas, prieš apžvelgiant mados tendencijas, „Fielmann" pirmiausia atkreips dėmesį į Jus! Tad nenustebkite iš optikos specialistų sulaukę klausimų apie Jūsų kasdienos įpročius: „Kaip atrodo Jūsų darbo vieta?” „Kaip Jūs matote važiuodami automobiliu ir apsipirkdami?” „Ar Jūs patenkinti savo senaisiais akiniais?”

Atsakymai gali būti įvairūs: „Aš pripratau prie savo senųjų skaitymo akinių, tačiau jau seniai nesu jais patenkintas”, „dirbdamas kompiuteriu turiu įtempti kaklą”, “parduotuvėje vos galiu įskaityti užrašus ant pakuočių, o skaitydamas prieš miegą labai įtempiu akis”. Priežastys įsigyti naujus akinius yra labai individualios, kaip ir Jums pritaikyti akiniai.

Po trumpų klausimų optikos specialistas pakvies Jus pasitikrinti regą – tačiau jis yra tik vienas iš daugelio akinių parinkimo parametrų. Kokybiškiems akiniams pagaminti reikia atlikti akinių lęšių centravimą ir surinkti kitus duomenis apie Jūsų regos būklę.

119ndid-ak-regos-patikrinimas_1282-39d60ef02555605dd7a0de152279dc25.jpg

1 žingsnis: Regos testas

Pirma yra atliekamas regos testas – regos tikrinimas autorefraktometru. Žvelgiant į šį prietaisą viena, o paskui kita akimi matomas paveikslėlis.

Pradžioje paveiksėlis yra neryškus, paskui išryškėja. Patikrinimo metu Jūsų smakras turi būti priglaustas prie atramos, kakta – prie laikiklio. Jūs negalite kalbėti ir judėti tol, kol Jūsų akių laužiamoji geba bus išmatuota infraraudonaisiais spinduliais. Trumparegystės atveju vaizdas akyje susidaro prieš tinklainę, toliaregystės atveju – už tinklainės. Jei vaizdas susidaro tiksliai tinklainėje – Jūsų matymas normalus.

Matavimas autorefraktometru vadinamas regos testu, užtrunka kelias minutes ir pateikia „Fielmann" optikos specialistams pirmąją informaciją apie Jūsų regos būklę. Jei abejojate, ar Jums reikalingi akiniai arba kyla klausimų dėl akinių atnaujinimo, specialistai atsakys į šiuos klausimus. „Fielmann" optikose regos testas atliekamas nemokamai net ir neužsakant akinių.

Jei Jūs jau nešiojate akinius, optikos specialistas atliks jų matavimus akinių gebos nustatymo prietaisu. Duomenys gauti autorefraktometru ir išmatavus šiuo metu Jūsų nešiojamų akinių gebą yra regos patikrinimo pagrindas.

Įsidėmėkite – regos matavimai pagrįsti tik autorefraktometro duomenimis nėra pakankami akinių pagaminimui, nes skirti tik pirminei regos būklei įvertinti. Regos testas autorefraktometru atliekamas greitai ir leidžia nuspręsti, ar Jums reikalingi akiniai, o jei nešiojate akinius – ar jie vis dar atitinka Jūsų regos būklę. Jei nuspręsite užsisakyti akinius, po regos testo seks „subjektyvus akinių lęšių parinkimas“.

2 žingsnis: regos patikrinimas

Atlikęs matavimus autorefraktometru ir akinių galios nustatymo aparatu, optikos specialistas Jums užduos keletą klausimų:

„Kada lankėtės pas akių gydytoją?“ Rekomenduojame reguliariai lankytis pas akių gydytoją sveikatos priežiūros įstaigose. Akių gydytojas nustato ne tik paprastus regos sutrikimus, bet taip pat gali laiku nustatyti rimtus akių susirgimus ir imtis jų gydymo. Vaikams ir jaunuoliams akių gydytojo patikrinimas sveikatos priežiūros įstaigose yra būtinas.
 
„Kokius vaistus naudojate?“ Skydliaukės, diabeto, vaistų nuo aukšto kraujospūdžio ir kitų medikamentų naudojimas gali sukelti regos svyravimus ir iškreipti regos patikrinimo rezultatus. Ši informacija labai svarbi optometrijos specialistams.

Po įvadinių klausimų optometrijos specialistas pradės Jūsų individualaus matymo į tolį nustatymą. Šiam matavimui naudojamas prietaisas foropteris arba specialūs matavimo akiniai. Regos testas autorefaktometru ir tolimesnis subjektyvus matavimas bendrai vadinamas regos patikrinimu. Užsakant akinius „Fielmann" optikose, jis atliekamas nemokamai.
 
Dabar optikos specialistas užduos klausimų, kuriuos klientai pažįsta kaip įprastą regos patikrinimą: “Prašau, perskaitykite žemiausią raidžių eilutę“. “Pažiūrėkite į apatinę eilutę, dešinėje – ar raidė dabar matoma aiškiau ...?“  Klausimai ir atsakymai pagal tikslią schemą padeda išvengti klaidų.
 
Vyresniems negu 40 metų amžiaus žmonėms didėja senatvinės toliaregystės tikimybė, tad atliekamas ne tik matymo į tolį patikrinimas, bet ir matymo iš arti testas. Tam yra naudojami specialūs akiniai ir į rankas duodamas testas su įvairių dydžių raidėmis, kurias reikia perskaityti. Optometrijos specialistas paprastai paprašo įsitaisyti klientui patogia, įprasta skaitymo poza. Tokiu būdu randamas tinkamiausias skaitymo nuotolis.
 
Po regos patikrinimo optometrijos specialistas su klientu aptars rezultatus ir rekomenduos tinkamus akinių lęšius.

Svarbu:

csm_fehlsichtigkeiten_l_aa1394a985_4160-815b7101b1b51680d359b4294b7d054f.jpg

Regos sutrikimai nėra ligos ir regos būklė optikose tikrinima tik akinių užsakymui. Akių ligas: glaukomą, kataraktą, tinklainės defektus ir kitas akių ligas gali nustatyti tik gydytojai oftalmologai sveikatos priežiūros įstaigose. „Fielmann" optikose akių ligų tyrimai nėra atliekami.

Daugiau apie regos sutrikimus

Vaikų regos patikrinimas

akiniai-2021-11_9126-e0ae6a6d722134a6d86457a1a8a00417.jpg

Vaikų akys auga ir jų rega kečiasi, dėl to būtina kartą per metus patikrinti vaikų regą pas akių gydytoją sveikatos priežiūros įstaigoje. Gydytojas geriausiai įvertins Jūsų vaiko akių būklę ir nustatys reikalingą regos korekciją. Norime atkreipti dėmesį, kad ne visose „Fielmann" optikose dirba vaikų gydytojai oftalmologai, tad optikose laukiame vaikų kartu su receptais jų akiniams. Keičiasi ne tik vaikų regos būklė, bet auga ir veidas – optikoje galėsite ne tik užsakyti vaikui naujus akinius, bet ir patikrinti esamus, kad šie būtų patogūs, nespaustų. 

Jei nuspręsite vaikų regos būklę tikrinti mūsų optikos salone, atminkite, kad pagal medicinos priežiūros įstaigoms taikomus bendrinius reikalavimus ir Bendrojo Duomenų Apsaugos Reglamento nuostatas jaunesnį nei 16 m. asmenį turi lydėti vienas iš tėvų ar įgaliotas asmuo, turintis notaro patvirtintą įgaliojimą.

123ndid-ak-remeliu-parinkimas_400-2b8bb785a6c5f54658f686f1153f8475.jpg

3 žingsnis: akinių rėmelių pasirinkimas

Trečiasis žingsnis kelyje link akinių – tinkamų akinių rėmelių pasirinkimas. Juk jie – stiliaus, o svarbiausia – Jūsų veido dalis.

Renkantis akinių rėmelius optikos specialistas kartu su Jumis nagrinės įvairius klausimus, nes tinkamiems akinių rėmeliams svarbu įvertinti kliento kasdienybę ir darbo aplinką. Statybininkui reikalingi kitokie akiniai nei dantų gydytojui, tolimųjų reisų vairuotojui arba mokytojui. Akiniai turi patikimai priglusti, tačiau nespausti už ausų – ten randasi jautrūs nervų kanalai. Jei spaudžia akinių kojelės, akinių nešiojimas taps nemalonus. Rėmelių kojelių ilgis ir zona, kuria jie priglunda prie nosies, turi būti tinkama.

Akinių rėmeliai moterims

Akinių rėmeliai vyrams

Jūsų veido formą atitinkantys akinių rėmeliai

124did-ak-remeliu-pasi_6972-319500e2ae00925b26652b8976f1713e.png

Išsirinkti tinkamiausius akinių rėmelius „Fielmann" salonuose gali būti nelengva užduotis – juk galima rinktis tarp tūkstančių skirtingų akinių rėmelių: nuo „Fielmann" kolekcijos modelių iki žymiausių prekės ženklų akinių.  Ar tai galėtų būti pusiau ar pilnai akinių lęšius apgaubiantys akinių rėmeliai, o gal „berėmiai”? Tokie rėmeliai suteikia „akinių be akinių” įspūdį, nes kojelės tiesiogiai sujungtos su akinių lęšiais.

Profesionalus, į Jūsų poreikius atsižvelgiantis optikos specialisto patarimas šiame procese bus didžiulė pagalba. Užsukite į „Fielmann" konsultacijai!

Apie akinių rėmelius

Medžiagos pasirinkimas – taip pat vienas iš lemiamų punktų. Metalas, lengvas ir patvarus titanas ar plastikas? O gal acetatas – natūralus produktas iš medvilnės? Galimi visi variantai ir įvairios jų kombinacijos.

Renkantis rėmelius, rekomenduojame paklausti ir savęs: kokį įvaizdį noriu sukurti? Ar noriu atrodyti griežtas ar simpatiškas? Ar labiau vertinu klasikinę eleganciją ar griežtą verslo stilių? Ar noriu išsiskirti ar atrodyti kukliai? Tinkami akiniai gali pasiekti pageidaujamą efektą. Nebijokite išbandyti įvairius variantus.

Išsirinkus akinių rėmelius savo eilės laukia akinių lęšiai bei jų centravimas.

125ndid-ak-lesiu-parinkimas_842-e3a60e9e9ebba9249c925725e8686496.jpg

4 žingsnis: akinių lęšių pasirinkimas

Ketvirtasis žingsnis kelyje link akinių yra lęšių pasirinkimas Jūsų akiniams. Čia taip pat svarbi akinių naudojimo analizė: ar daug judate? Kiek laiko praleidžiate įtemptai žiūrėdamas į kompiuterio ekraną? Dažnai vairuojate?

Profesionalūs optikos specialistų patarimai padės Jums priimti sprendimą renkantis iš įvairių akinių lęšių rūšių: skirtų vienažidiniams arba daugiafunkciams akiniams, pagamintų iš skirtingų medžiagų, įprastų ir plonintų, su skirtingomis paviršių dangomis. Pavyzdžiui, kieta akinių lęšių danga apsaugo juos nuo subraižymo, o skaidrinimas iki minimumo sumažina atspindžius. Be to, lęšius galima padengti aukštos kokybės danga, mažinančia rasojimą ir trukdančia kauptis nešvarumams. „Fielmann" optikose rasite didelį akinių lęšių pasirinkimą – nuo paprastų lęšių su atspindžius šalinančia danga iki ypatingos kokybės lęšių iš pirmaujančių prekės ženklų gamintojų.

Apie akinių lęšius

Plonesni akinių lęšiai

115pmaz-ak-lesiu-ploninimas-bendra_8097-2293a2c4513df299f78ac7b555abb02d.png
Šiandien beveik visų akinių lęšių gamybai yra naudojamas ne stiklas, o plastikas, kuris ne tik geriau valosi, mažiau braižosi ir yra lengvesnis, bet ir suteikia galimybę pagaminti plonintus lęšius. Tuomet net ir esant didelio „stiprumo” lęšiams, jie bus pagaminti plonesni ir atrodys estetiškai. Teiraukitės artimiausioje „Fielmann" optikoje.
52ndid-ak-centravimas_7512-d4dbb7c947aab54c6b4b3cc8ee8bc795.jpg

5 žingsnis: akinių lęšių centravimas

Po regos patikrinimo, akinių rėmelių ir lęšių parinkimo, atliekamas optometrinis Jūsų akinių pritaikymas, akinių lęšių centravimas.

Šio proceso metu atliekami įvairūs matavimai: yra nustatomas tikslus atstumas tarp akių vyzdžių centrų ir aukštis nuo lęšio centro iki lęšio apačios, atlikamas horizontalus ir vertikalus lęšio centravimas, nustatomas atstumas nuo lęšio iki ragenos viršūnės, rėmelio lenktumo kampas ir t.t. Tikslumas čia labai svarbus – net ir nedidelis nuokrypis centravimo metu lemia matymo trūkumus, nepaisant to, kad patys akiniai bus pagaminti be priekaištų. Netikslumai matuojant gali turėti įtakos nusiskundimams bloga savijauta, galvos skausmu ir akių nuovargiu.

Šiame etape taip pat svarbus naujai pasirinktų akinių rėmelių pritaikymas prie Jūsų veido ir galvos formos. Taip užtikrinama, kad pagamintų akinių lęšiai būtų tinkamoje padėtyje prieš Jūsų akis.

6 žingsnis: užsakymo registracija

Šeštasis žingsnis kelyje – užsakymo registracija. Užakymo lape bus užfiksuoti regos ištyrimo rezultatai, akinių rėmeliai ir lęšiai bei centravimo duomenys.
 
Užsakymo pabaigoje optikos specialistas Jums papasakos apie „Fielmann" teikiamas garantijas bei gamybos terminus.
 
 
127ndid-ak-lesiu-idejimas_5187-c3070d7e83a339ea0272200432c29260.jpg

7 žingsnis: akinių gamyba

Kai visi duomenys apie Jūsų regos būklę ir akinius užfiksuoti, informacija perduodama meistrams. Akinių gamyba – tai kruopštus, laiko ir žinių reikalaujantis darbas.
 
Jūsų užsakyti akinių rėmeliai ir lęšiai keliauja į centrines akinių dirbtuves, kur apvalūs, neapdirbti akinių lęšių ruošiniai yra apipjaunami pritaikant juos akinių rėmelių formai.
 
Prieš pradedant gamybą atliekama įvadinė kokybės kontrolė – patikrinama, ar lęšiuose nėra įbrėžimų, nelygumų ir kitokių defektų, ar lęšiai be trūkumų ir jų optinė geba atitinka nurodytą užsakyme.
 
Akinių lęšių ruošinio apdirbimas ir pritaikymas rėmeliams reikalauja didelio tikslumo ir meistriškumo. Šiuolaikiškos akinių gamybos staklės – didelė pagalba optikos meistrų darbui. Dirbtuvėse galioja griežti kokybės reikalavimai – padarius klaidą ir netgi nežymiai nukrypus lęšių reikšmėms, jie užsakomi ir gaminami iš naujo.
 

8 žingsnis: gamybos kontrolė

Pagaminus akinių rėmelius atliekama galutinė kokybės kontrolė – dioptrimetru patikrinamas gaminio parametrų atitikimas užsakymo duomenims, apžiūrimi akinių rėmeliai ir įsitikinama ar nėra jokių defektų arba formos pokyčių. Tik kruopščiai patikrinti akiniai išvyksta į „Fielmann" optikos salonus Jūsų atsiėmimui – čia jie dar kartą apžiūrimi.

9 žingsnis: pranešimas klientui

Kai pagaminti akiniai pasiekia optiką, pranešimas klientui perduodamas sms žinute arba el. paštu. Jums pageidaujant galime išsiųsti pagamintus akinius Jūsų nurodytu adresu. Tačiau visuomet rekomenduojame akinius atsiimti asmeniškai – individualus jau pagamintų akinių pritaikymas Jūsų veidui yra labai svarbus akinių kelio etapas.
129ndid-ak-atsiemimas_2563-61132b08a6a2461291d71d0ffef61878.jpg

10 žingsnis: pagamintų akinių pritaikymas ir atsiėmimas

Dešimtasis žingsnis akinių kelyje – pats maloniausias! Tai kelionė į „Fielmann" atsiimti naujų akinių.

Akinių atsiėmimas taip pat svarbus – kad Jūsų akiniai iš tiesų patogiai priglustų, individualiai pagamintus akinius optikos specialistai turi pritaikyti prie Jūsų veido: rėmeliai turi užtikrinti reikiamą lęšio padėtį akies atžvilgiu, akiniai turi patogiai priglusti prie veido tilteliu arba balneliais, kojelių galai turi tvirtai glaustis prie galvos už ausų, akiniai neturi liesti smilkinių ir ausies kaušelių, prieš akinių gamybą  nustatyti centravimo taškai turi likti nepakitę.

Su naujais akiniais Jus gausite akinių pasą, kuriame įrašyti visi akinių duomenys. Akinių pasas – tai priminimas Jums, kada ir kokius akinius įsigyjote „Fielmann" optikoje.

Kilus problemoms ar tiesiog norint akinius išsivalyti atvykite į bet kurią „Fielmann" optiką. Visiems klientams taikome nemokamą akinių priežiūrą – išvalysime akinius ultragarso vonelėje, sutvirtinsime varžtelius, jei reikia, pakoreguosime rėmelio formą patogiam nešiojimui.

Nepamirškite tinkamos akinių priežiūros
Akiniai Jums tarnaus ilgiau, jei atidžiai perskaitysite ir laikysitės akinių priežiūros ir naudojimo instrukcijų.

Apie akinių priežiūrą

akiniai-2021-5_749-feff3edb27d27e31e4ba9ae33355420c.jpg
Kodėl verta rinktis „Fielmann":
  • Nemokamas regos testas
  • Nemokama korekcinių akinių priežiūra 3-jų metų laikotarpiu
  • “Nulinės kainos” akinių rėmelių kolekcija
  • Žemos kainos garantija
  • Akiniai išsimokėtinai

Apie „Fielmann" paslaugas ir garantijas

MADA, KOKYBĖ IR TEISINGA KAINA

Žemos kainos garantija

Pirkdami „Fielmann" optikose būkite tikri, jog gaunate palankiausią kainą. Jei per šešias savaites tokius pačius akinius kitoje optikoje rasite pigiau, nei pirkote optikoje „Fielmann“, galėsite atsiimti kainų skirtumą.

Nemokamas regos ištyrimas

Mūsų kompetentingi optometrininkai modernios įrangos pagalba atliks regos patikrą, kurios metu ištirs Jūsų regos būklę. Jei nešiojate akinius ar kontaktinius lęšius, patikrins, ar jie atitinka Jūsų poreikius. 

Nemokama akinių priežiūra

Mūsų specialistai nemokamai išvalys Jūsų akinius ultragarso vonelėje, sutvarkys deformuotus rėmelius, priverš varžtelius, įdės naujas noseles.

Registruokis patikrai